APIS ROSŤA s.r.o.

Firma APIS ROSŤA s.r.o. provozuje včelí farmu ve Slaném – Kvíci, je obchodním zástupcem italského výrobce strojů a potřeb pro včelaře LEGA s.r.l. Construzioni Apistiche a zabývá se řadou činností tak či onak souvisejících s včelařstvím.

Kromě běžných aktivit jako je produkce medu, chov matek a množení včelstev se zaměřuje také na pěstování a výsadbu rostlin obohacujících včelí pastvu, rozvíjí vlastní včelařský park a know-how zakládání včelařských center. Pro místní včelařský spolek ve Slaném poskytuje zázemí a širokou škálu služeb, úzce spolupracuje i s OO ČSV Kladno především na realizaci kampaní prevence moru včelího plodu ve Středočeském kraji Hrr na mor.

Věnuje se začínajícím včelařům, kterým poskytuje komplexní pomoc od prvotní orientace, přes dodávku potřebného vybavení a včelstev až po praktickou ukázku včelaření a poradenství při prvních krůčcích včelaře – začátečníka. Poskytuje zázemí slánskému včelařskému kroužku mládeže Bee Skywalker a také jej již několik let sponzoruje.

Nedílnou součástí života firmy APIS ROSŤA je propagace včelařství a pořádání prezentačních akcí pro veřejnost. Pro ZO ČSV Slaný pravidelně každý rok zajišťuje oblíbená Slánská medobraní a Exkurze do včelařského parku či expozice na Noci vědců a Medovém dni v Ostrově, což jsou akce zaměřené především na mládež. Včelařský park ve Slaném – Kvíci navštívily za dobu jeho existence už stovky milovníků přírody a včel. Ve firemním včelíně a jeho okolí se také natáčela jedna z epizod populárního pořadu Zázraky přírody.

Majitel firmy se velmi rád věnuje především popularizaci včel a včelařství u nejmenších dětí v mateřských školách v rámci programu Medové snídaně do škol pořádané Ministerstvem zemědělství ČR a také formou patronátu v MŠ Královice.

 

Košík

E-shop

Sezónní akce - sleva 5% na odvíčkovač LEGA ROLL na závazné objednávky do 30. března 2019! Skrýt